Ці імена закреслила війна, та пам'ять наша збереже навіки!

ПАВЛО ІЛЬЧУК
02.08.1991 - 20.07.2014
Старший солдат, загинув поблизу Луганського аеропорту
Випускник коледжу 2011 року
Орден «За мужність» III ступеня (14 листопада 2014 року, посмертно) — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі
Нагрудний знак «За оборону Луганського аеропорту»
02 травня 2018 року під час відкриття на фасаді коледжу меморіальної дошки Павлові Ільчуку мама Героя поділилася спогадами: «З дитячих літ Павло не просто мріяв стати військовим, а й усебічно готувався до цього. Поруч із батьківською хатою облаштував спортивний майданчик, де удосконалював свій фізичний стан. Павло любив спорт, займався боксом. З початком російської агресії підписав контракт із ЗСУ на три роки. Час не лікує біль втрат, але зараз хочу, щоб його пам’ятали всі, хто знав, і всі, за кого він загинув».


***
Божевільно стискала в жмені цей злощасний запах війни.
Син пішов, а вона як сонце, цілувала його сліди.
А вона молитвою в небі, чи в бою, чи у бліндажі
Біля нього, навколо нього, коли серце вже на межі.
Коли натомлені ноги, автомат намуляв плече,
То вона, як колись малому, дула й тихо питала: «Ще?»
І гоїла, мліла, вірила материнська її душа,
Кожен ранок від болю падала й поверталась до сина жива.
І просила у Бога сили, просто вірила: зможе, встоїть…
А ж допоки ворожа куля біля серця самого блиснула.
Мати падала і вмирала міліон - міліон разів.
Кров по венах її гуляла, материнський будила гнів.
Мов прикладом у скроні била й стугоніла на цілий світ
Павле, Павлику, і застила, мов ніби холодом, ніби лід.
А Павлова зоря у небо вислизнула у мами з рук
Залишивши суцільну рану і війни непрощенний звук.
Він тут сидів, він тут сміявся
Він говорив, до всіх вітався,
Він жити сильно так хотів,
На жаль, зробити цього не зумів.
Ще не надихався, не накохався,
Не находився, не насміявся,
Не насидівся, не відпрощався,
Не нарадівся, та настрадався…
І десь тихенько плаче ще дівчина
Ридає мати коло свого сина
І батько плаче, плаче батько
Він сина втратив, це того не варто…
Павло, Павлусю, милий, чуєш?
Ти не один, ти завжди з нами будеш,
Ти захистив мене, його, її, усіх тут
Та не зумів себе, вже все тут…
І раптом тиша, спокій, відстань,
Все світле, чисте, ніжне,
І мирне небо, і …. Боже милий!
Війна ще на землі, а вже тут безсилий.
Ти не хвилюйся, Паша, ми пережили,
І ми боротись будемо щосили,
І правду ми відстоїмо, ну звісно.
Прости, не вберегли, ми не навмисно…

