Підрозділ для забезпечення навчально-виховного процесу

Виховна робота в Надвірнянському коледжі Національного транспортного університету ведеться згідно плану з врахуванням Законів України, Указів Президента України, Постанов Верховної Ради України, наказів Міністерства освіти і науки України та Департаменту освіти Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Система виховання спрямована на духовне становлення особистості на основі гуманізації життєдіяльності студента, створення умов та самореалізації у різних видах творчої діяльності. Головною метою виховання особистості є підготовка студентської молоді до повноцінного суспільного життя, яке передбачає виконання ролей громадянина, трудівника, громадського діяча, сім’янина, товариша.

Фундаментом організації виховного процесу є Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді (наказ Міністерства освіти і науки від 16.06.2015 №641) і Стратегія національно-патріотичного виховання дітей та молоді (Указ Президента України №580/215 від 13.10.2015).

На досягнення одного із головних завдань, виховання громадянина-патріота, були спрямовані зусилля педагогічного колективу навчального закладу.

На засіданнях педагогічної ради коледжу розглядаються актуальні питання виховної роботи: «Особливості виховного впливу педагогічного колективу на студентів нового набору в період адаптації», «Превентивне виховання студентської молоді; формування здорового способу життя та профілактика правопорушень», «Формування екологічної культури студентів засобами туристично-краєзнавчої діяльності», «Про організацію психолого-педагогічного супровід студентів нового набору», «Про співпрацю батьківських комітетів та педагогічного колективу в організації навчання та виховання студентської молоді», «Про роботу педагогічного колективу у напрямку виховання патріота – громадянина України», «Проблеми адаптації студентів нового набору», «Про хід реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в навчальному закладі».

Питання організації харчування студентів, умов проживання в гуртожитках, стан студентського самоврядування, залучення студентської молоді до участі в гуртках, клубах за інтересами та інші розглядались на засіданнях адміністративної ради,  методичного об’єднання керівників груп.

Поточні питання виховного процесу вирішуються на нарадах при директорові, заступнику директора з виховної роботи. Прийняті рішення оформлюються відповідними наказами, контроль за виконання яких здійснює заступник директора з виховної роботи.

Одне із головних завдань, яке стоїть перед навчальним закладом – виховання громадянина-патріота, як цілеспрямований та системний процес, метою якого є утвердження свідомості нації, народу, етнічної культури, мовної єдності, кращих рис характеру громадянина України.

Студенти коледжу беруть активну участь у підготовці та проведенні різноманітних патріотичних конкурсів, заходів, акцій, які проводяться в рамках реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

У коледжі проводяться заходи спрямовані на формування національної свідомості, патріотизму, почуття власної гідності українця:

- екскурсії студентів нового набору в музей Визвольних змагань;

- туристичні походи стежками УПА в м. Яремча, на могилу хорунжої УСС Софії Галєчко в с. Пасічна, в бункер полковника Грома на горі Березовачка в с. Зелена;

- сходження на найвищу гора українських Карпат - Говерлу.

Організовано проводяться єкскурсії в музей “Писанка” м. Коломия, на Манявський скит, в міста Кам’янецьк–Подільський, Хотин, Ужгород, Мукачево, Львів, Київ, Гошівський Монастир; загальноколеджівські свята “Без пам’яті джерело пересихає” (до річниці ЗУНР), “Наша гордість, наша слава” (до річниці УПА), “Героїчні постаті, історичні віхи на шляху до незалежності”, “День злуки – Великдень України” (до річниці Дня Соборності України), години пам’яті “Чорнобиль – скорбота пам’яті людської”, “Герої Крут – цвіт української нації”, “Шлях України до самостійності і незалежності”, постійно діючі книжкові виставки: “З історії України”, “Я – громадянин України”, “Державні символи України”, година шани пам’яті митрополита УГКЦ Андрея Шептицького за участю владики Коломийсько-Чернівецького Василя, священників району, равина м. Івано-Франківська, благодійний концерт Святослава Края, участь студентів та викладачів у xxii Міжнародному гуцульському фестивалі, відзначення Дня гідності і свободи, Дня захисника України, зустрічі з учасниками антитерористичної операції на Сході України, зокрема цивільним корпусом «Азов», бійцями 4-го батальйону Національної гвардії України, батальйону Національної гвардії ім. генерала С.Кульчицького, членами районного братства УПА, багаторазовим рекордсменом України, богатирем Назарієм Павлівим; працівниками Надвірнянсько-Богородчанського об’єднаного військового комісаріату; акції: «П’ять картоплин» (спільно з Червоним Хрестом), «Запали свічку пам’ять», «Посади дерево миру», «Подаруй книгу захиснику Вітчизни»; конкурси стінних газет, плакатів, поезії, ессе на національно-патріотичну тематику; перегляд та обговорення документальних фільмів «Зима, що нас змінила», «Євромайдан», «Небесна сотня», «30-ий день перемир’я» та інші; інформаційно-просвітницька година «Революція на граніті – перший майдан», «Місцеве самоврядування в Україні: стан і перспективи»; дебати «Україна і НАТО: за і проти», «Адміністративно-територіальна реформа: причини і наслідки»; конференції «Європейські перспективи України в 2016 році», «Рік європейських інновацій в Україні та вихід на світовий ринок»; презентація пошуково-дослідницької роботи, а саме: «Андрей Шептицький – велет християнства і українства», «Вклад українських математиків у розвиток світової науки», «Українські фізики зі світовим ім’ям та наші краяни-науковці», «Відомі українські хіміки та біологи, їх вклад у світову науку».

Налагоджена тісна співпраця з громадськими, молодіжними організаціями, державними структурами: Червоним Хрестом, районним товариством охорони пам’яток, районним братством вояків УПА, громадськими об’єднаннями учасників АТО, християнським молодіжним товариством «АГАПЕ», Надвірнянською станицею національної скаутської організації «Пласт», відділ молоді та спорту Надвірнянської районної державної адміністрації, Надвірнянський районним центром для сім’ї, дітей та молоді та іншими.

В умовах розвитку української державності перед ВНЗ постають підвищені вимоги і завдання, пов’язані з удосконаленням виховного процесу серед студентської молоді, зі створенням умов для формування молодої генерації національної еліти. Виховання лідерів нації на студентській лаві пов’язують з розвитком студентського самоврядування.

Студентське самоврядування у навчальному закладі розглядається як підсистема в системі управління навчально-виховним процесом, діяльність якої спрямована на забезпечення студентами своїх обов’язків, захист їх прав; соціальних, економічних, творчих та інших спільних інтересів, сприяє гармонійному розвитку особистості і здійснюється на основі добровільної участі студентів в організації їх життєдіяльності.

В умовах навчального закладу студентське самоврядування функціонує як система і процес реалізації студентами своїх прав, обов’язків та ініціатив та відбувається через прийняття рішень і їх втілення за допомогою власних сил та у співпраці з адміністрацією.

В коледжі сформовані органи студентського самоврядування шляхом демократичних виборів у групах та обрання студентської ради.

Формуванню особистості молодої людини, її духовному і фізичному розвитку, вихованню почуття громадської свідомості сприяє система клубно-гурткової роботи.

При циклових комісіях працюють предметні гуртки та клуби за інтересами, які презентують свою роботу в  цікавих  виховних  заходах.

У коледжі діє система фізичного виховання, яка передбачає утвердження здорового способу життя, забезпечує фізичний розвиток молодої людини. Для цього у навчальному закладі створена відповідна матеріальна база: 3 спортивні зали, 2 спортивні майданчики та 1 спортивна площадка зі штучним покриттям.

Функціонують секції волейболу, баскетболу, настільного тенісу, легкої атлетики, футболу, міні-футболу, туризму, атлетичної гімнастики та кросу.  

Досягнення спортивних команд коледжу серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Івано-Франківської області за 2013-2016 роки:

- 2013/2014 н.р.: ІІ місце в обласному огляді–конкурсі на кращий стан фізичного виховання і масового спорту у ВНЗ І-ІІ р.а.;

- 2014/2015 н.р.: ІІ загальнокомандне місце в обласній спартакіаді серед студентів ВНЗ І-ІІ р.а.; ІІ місце у Всеукраїнському огляді–конкурсі на кращий стан фізичного виховання і масового спорту у ВНЗ І-ІІ р.а.;

-2015/2016 н.р.: ІІ місце в обласному огляді–конкурсі на кращий стан фізичного виховання і масового спорту у ВНЗ І-ІІ р.а.; загальнокомандне місце в обласній спартакіаді серед студентів ВНЗ І-ІІ р.а.

Серед студентів навчального закладу є спортсмени, що мають особисті досягнення:

- Павлишин Костянтин – ІІІ місце, чемпіонат світу серед кадетів з самбо;

- Лукач Романа, Тріщук Яна – члени збірної команди України з футболу WU 16,17; турнір розвитку футболу під егідою UEFA, Македонія,

 ІІІ місце .

Велика увага приділяється розвитку художньої та естетичної культури студентів. На базі Центру творчості та дозвілля студентської молоді проводяться урочистості, концертні програми, творчі зустрічі, презентації книг літераторів Надвірнянщини, персональні виставки відомих митців,  відзначення державних та професійних свят.  

Щорічно першокурсників посвячують у студенти. Організовуються вечори знайомств; конкурс «Таланти твої, коледж пам’яті Катрусі Яворської»; святкові заходи з нагоди Дня працівника освіти; святкування Дня студента Свята вишивки; конкурси «Зірка плюс зірка», «Ми зможемо», «Міс коледж», «Краща пара»; «Забави Мольфара»; Андріївські вечорниці; свято Святого Миколая, Різдво, Шевченківські дні; Свято матері; перегляд кінофільмів «Страсті Христові», «Шлях на Голгофу»; «Христове Воскресіння».

Щороку у травні коледж приймає вітання з нагоди Дня народження; урочисто і сумно проводжає випускників випускний бал, щоб кожних п’ять років зустрітися знову.

Важливу роль у розвитку творчої особистості відіграють народний аматорський ансамбль танцю «Водограй», зразковий художній колектив – камерний хор «Барви», студентський хор, вокально-інструментальний ансамбль, фольклорний та драматичний колективи, вокальний ансамбль дівчат і юнаків, музичні формації: дуети, тріо, квартети, солісти-вокалісти, солісти-інструменталісти, успіхи та здобутки яких прославляють наш навчальний заклад. Активно вклинилися в культурно-виховний процес новітні течії, зокрема, студенти займаються різними стилями сучасного танцю,  битбоксингом – мистецтвом створення та імітації мелодії за допомогою голосового апарату,  захоплюються виконанням музики в стилі реп.

Результати обласних конкурсів художньої творчості за період 2013-2016 років:

Навчальний рік

Зайняте місце

Номінація, жанр, колективи

Конкурс поезії

2013/2014 н.р.

ІІ, ІІІ

Авторський вірш

ІІІ

Лірика

2014/2015 н.р.

І, ІІІ

Авторський вірш

ІІ

Лірика

2015/2016 н.р.

ІІ

Авторський вірш

Конкурс «Пісенний вернісаж»

2013/2014 н.р.

ІІІ

Народна пісня

2014/2015 н.р.

ІІІ

Світовий хіт

2015/2016 н.р.

ІІ

Українська популярна пісня

Конкурс театрів та фольклору

2013/2014 н.р.

ІІ

Вокально-хорове виконання обрядових пісень

2014/2015 н.р.

ІІІ

Режисерська постановка театрального дійства

2015/2016 н.р.

І

Оригінальність костюмів та декорацій

Творчий звіт аматорських колективів

2013/2014 н.р.

І

Камерний хор

І

Народна хореографія

І

Вокальний ансамбль юнаків

ІІ

Тріо

ІІ

Інструментальна музика

ІІ

Вокально-інструментальний ансамбль

ІІІ

Вокальний ансамбль дівчат

2014/2015 н.р.

Гран-прі

Літературно-музична композиція

І

Вокально-інструментальний ансамбль

І

Народна хореографія

І

Інструментальна музика

ІІ

Камерний хор

ІІІ

Вокальний ансамбль юнаків

ІІІ

Тріо

ІІІ

Оркестр народних інструментів

2015/2016 н.р.

Гран-прі

Оркестр народних інструментів

Гран-прі

Інструментальна музика

І

Тріо

І

Драматичний колектив

ІІ

Дует

ІІ

Вокально-інструментальний ансамбль

ІІ

Вокальний ансамбль юнаків

ІІ

Сучасна хореографія

ІІІ

Вокальний ансамбль дівчат

ІІІ

Квартет


В Центрі творчості та дозвілля студентської молоді проводяться виховні години різного тематичного спрямування за участю працівників мистецтва, культури, медичних установ та правозахисних органів, а також здійснюється демонстрація фільмів щодо формування у студентської молоді позитивної мотивації щодо провадження здорового способу життя.

З метою попередження правопорушень серед студентської молоді у коледжі розроблено систему правовиховної роботи.

Педагогічний колектив працює над виконанням заходів реалізації державної політики щодо пропаганди здорового способу життя, профілактики тютюнопаління, протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, проведення Національної кампанії «Стоп насильству!», тощо.

Правоосвітня робота реалізується через:  зустрічі з лікарями (наркологом, гінекологом, психіатром, пульмонологом, фтизіатром), працівниками Служби безпеки України, працівниками сектору молодіжної превенції Надвірнянського відділу поліції, опікунською радою, працівниками відділу у справах дітей Надвірнянської РДА; конкурси плакатів, стінних газет, міні-творів, малюнків на асфальті: «Молодь за здоровий спосіб життя», «СНІД – чума ХХІ століття», «Ні – наркоманії, алкоголізму, СНІДу», «Наше майбутнє – без шкідливих звичок», «Протидія торгівлі людьми»; оформлення книжкових виставок: «Закон і ми», «Ні шкідливим звичкам!»; соціологічні дослідження: «Що ти знаєш про СНІД, туберкульоз, венеричні захворювання?», «Твоє ставлення до вживання алкогольних напоїв, наркотичних  речових та тютюнових виробів», «Чому жінки їдуть з України?» та інші; тематичні виховні години та загальноколеджівські заходи згідно планів роботи керівників груп.

Головна мета виховання – набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування у молоді незалежно від національної приналежності особистих рис громадянина Української держави.

Створення умов для задоволення потреб студентів у різних формах позаурочної навчально-виховної роботи

Формуванню особистості молодої людини, її духовному і фізичному розвитку, вихованню почуття громадської свідомості сприяє система клубно-гурткової роботи.

При циклових комісіях працюють предметні гуртки та клуби за інтересами, які презентують свою роботу в  цікавих  виховних  заходах.

У коледжі діє система фізичного виховання, яка передбачає утвердження здорового способу життя, забезпечує фізичний розвиток молодої людини. Для цього у навчальному закладі створена відповідна матеріальна база: 3 спортивні зали, 2 спортивні майданчики та 1 спортивна площадка зі штучним покриттям.

Функціонують секції волейболу, баскетболу, настільного тенісу, легкої атлетики, футболу, міні-футболу, туризму, атлетичної гімнастики та кросу.  

Досягнення спортивних команд коледжу серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Івано-Франківської області за 2013-2016 роки:

- 2013/2014 н.р.: ІІ місце в обласному огляді–конкурсі на кращий стан фізичного виховання і масового спорту у ВНЗ І-ІІ р.а.;

- 2014/2015 н.р.: ІІ загальнокомандне місце в обласній спартакіаді серед студентів ВНЗ І-ІІ р.а.; ІІ місце у Всеукраїнському огляді–конкурсі на кращий стан фізичного виховання і масового спорту у ВНЗ І-ІІ р.а.;

- 2015/2016 н.р.: ІІ місце в обласному огляді–конкурсі на кращий стан фізичного виховання і масового спорту у ВНЗ І-ІІ р.а.; загальнокомандне місце в обласній спартакіаді серед студентів ВНЗ І-ІІ р.а.

Серед студентів навчального закладу є спортсмени, що мають особисті досягнення:

-  Поварчук Назар, майстер спорту з боксу, член основного складу збірної команди України;

-  Стецюк Надія, майстер спорту з футболу, член молодіжного складу збірної України, переможець Кубка України з футболу;

-  Молдавчук Юрій, кандидат в майстри спорту із спортивного орієнтування, член основного складу збірної команди України;

-  Чернета Марта, кандидат в майстри спорту, Чемпіон України з футболу І ліги;

-  Вайда Володимира, кандидат в майстри спорту, Чемпіон України з футболу І ліги;

-  Стельмах Марія, кандидат в майстри спорту, Чемпіон України з футболу І ліги;

-  Боднарук Марія, кандидат в майстри спорту, Чемпіон України з футболу І ліги;

-  Музиченко Ольга, кандидат в майстри спорту, Чемпіон України з футболу І ліги;

-  Шовгенюк Мирослава, кандидат в збірну команду України U-19 з футболу;

-  Барановська Тетяна , кандидат в збірну команду України U-19  з футболу;

-  Тріщук Яна, кандидат в збірну команду України U-17  з футболу.

Велика увага приділяється розвитку художньої та естетичної культури студентів. На базі Центру творчості та дозвілля студентської молоді проводяться урочистості, концертні програми, творчі зустрічі, презентації книг літераторів Надвірнянщини, персональні виставки відомих митців,  відзначення державних та професійних свят.  

Щорічно першокурсників посвячують у студенти. Організовуються вечори знайомств; конкурс «Таланти твої, коледж пам’яті Катрусі Яворської»; святкові заходи з нагоди Дня працівника освіти; святкування Дня студента Свята вишивки; конкурси «Зірка плюс зірка», «Ми зможемо», «Міс коледж», «Краща пара»; «Забави Мольфара»; Андріївські вечорниці; свято Святого Миколая, Різдво, Шевченківські дні; Свято матері; перегляд кінофільмів «Страсті Христові», «Шлях на Голгофу»; «Христове Воскресіння».

Щороку у травні коледж приймає вітання з нагоди Дня народження; урочисто і сумно проводжає випускників випускний бал, щоб кожних п’ять років зустрітися знову.

Важливу роль у розвитку творчої особистості відіграють народний аматорський ансамбль танцю «Водограй», зразковий художній колектив – камерний хор «Барви», студентський хор, вокально-інструментальний ансамбль, фольклорний та драматичний колективи, вокальний ансамбль дівчат і юнаків, музичні формації: дуети, тріо, квартети, солісти-вокалісти, солісти-інструменталісти, успіхи та здобутки яких прославляють наш навчальний заклад. Активно вклинилися в культурно-виховний процес новітні течії, зокрема, студенти займаються різними стилями сучасного танцю,  битбоксингом – мистецтвом створення та імітації мелодії за допомогою голосового апарату,  захоплюються виконанням музики в стилі реп.

Результати обласних конкурсів художньої творчості за період 2013-2016 років:

Навчальний рік

Зайняте місце

Номінація, жанр, колективи

Конкурс поезії

2013/2014 н.р.

ІІ, ІІІ

Авторський вірш

ІІІ

Лірика

2014/2015 н.р.

І, ІІІ

Авторський вірш

ІІ

Лірика

2015/2016 н.р.

ІІ

Авторський вірш

Конкурс «Пісенний вернісаж»

2013/2014 н.р.

ІІІ

Народна пісня

2014/2015 н.р.

ІІІ

Світовий хіт

2015/2016 н.р.

ІІ

Українська популярна пісня

Конкурс театрів та фольклору

2013/2014 н.р.

ІІ

Вокально-хорове виконання обрядових пісень

2014/2015 н.р.

ІІІ

Режисерська постановка театрального дійства

2015/2016 н.р.

І

Оригінальність костюмів та декорацій

Творчий звіт аматорських колективів

2013/2014 н.р.

І

Камерний хор

І

Народна хореографія

І

Вокальний ансамбль юнаків

ІІ

Тріо

ІІ

Інструментальна музика

ІІ

Вокально-інструментальний ансамбль

ІІІ

Вокальний ансамбль дівчат

2014/2015 н.р.

Гран-прі

Літературно-музична композиція

І

Вокально-інструментальний ансамбль

І

Народна хореографія

І

Інструментальна музика

ІІ

Камерний хор

ІІІ

Вокальний ансамбль юнаків

ІІІ

Тріо

ІІІ

Оркестр народних інструментів

2015/2016 н.р.

Гран-прі

Оркестр народних інструментів

Гран-прі

Інструментальна музика

І

Тріо

І

Драматичний колектив

ІІ

Дует

ІІ

Вокально-інструментальний ансамбль

ІІ

Вокальний ансамбль юнаків

ІІ

Сучасна хореографія

ІІІ

Вокальний ансамбль дівчат

ІІІ

Квартет

В Центрі творчості та дозвілля студентської молоді проводяться виховні години різного тематичного спрямування за участю працівників мистецтва, культури, медичних установ та правозахисних органів, а також здійснюється демонстрація фільмів щодо формування у студентської молоді позитивної мотивації щодо провадження здорового способу життя.

З метою попередження правопорушень серед студентської молоді у коледжі розроблено систему правовиховної роботи.

Педагогічний колектив працює над виконанням заходів реалізації державної політики щодо пропаганди здорового способу життя, профілактики тютюнопаління, протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, проведення Національної кампанії «Стоп насильству!», тощо.

Правоосвітня робота реалізується через:  зустрічі з лікарями (наркологом, гінекологом, психіатром, пульмонологом, фтизіатром), працівниками Служби безпеки України, працівниками сектору молодіжної превенції Надвірнянського відділу поліції, опікунською радою, працівниками відділу у справах дітей Надвірнянської РДА; конкурси плакатів, стінних газет, міні-творів, малюнків на асфальті: «Молодь за здоровий спосіб життя», «СНІД – чума ХХІ століття», «Ні – наркоманії, алкоголізму, СНІДу», «Наше майбутнє – без шкідливих звичок», «Протидія торгівлі людьми»; оформлення книжкових виставок: «Закон і ми», «Ні шкідливим звичкам!»; соціологічні дослідження: «Що ти знаєш про СНІД, туберкульоз, венеричні захворювання?», «Твоє ставлення до вживання алкогольних напоїв, наркотичних  речових та тютюнових виробів», «Чому жінки їдуть з України?» та інші; тематичні виховні години та загальноколеджівські заходи згідно планів роботи керівників груп.

Головна мета виховання – набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування у молоді незалежно від національної приналежності особистих рис громадянина Української держави.

 

 

 

 

 

 

JoomShaper