ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ЕЛЕКТРОННІ КОМУНІКАЦІЇ В БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНІЙ ОСВІТІ, НАУЦІ ТА ПРАКТИЦІ»

 

05 травня 2022 року у ВСП «Надвірнянський фаховий коледж НТУ» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Електронні комунікації в бібліотечно-інформаційній освіті, науці та практиці». Захід відбувся з ініціативи циклової комісії інформаційної діяльності відповідно до Переліку проведення наукових конференцій з проблем вищої освіти і науки в системі МОНУ на 2022 рік. Засідання проводилося в онлайн-режимі з використанням платформи «Google Meet».

Розпочав пленарне засідання голова оргкомітету, директор коледжу Ростислав Нагорний привітанням учасників конференції. Зокрема, він відзначив актуальність питань, визначених програмою конференції. У відкритті конференції взяли участь також доктор технічних наук, заступник директора з навчальної роботи ВСП «Надвірнянський фаховий коледж НТУ» Василь Скрипник; доктор наук із соціальних комунікацій, професор кафедри інформаційних систем та мереж Національного університету «Львівська політехніка» Наталія Кунанець; професор кафедри інформаційно-аналітичної діяльності та інформаційної безпеки Національного транспортного університету, голова Науково-методичної комісії сектору вищої освіти зі спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки УкраїниЮрій Палеха.

Зокрема, Юрій Іванович Палеха у вітальному слові відзначив, що у зв’язку з військовими діями на території України система професійної підготовки фахівців потребує відчутної оптимізації на основі реалізації ефективного освітнього процесу й забезпечення інклюзивного клімату онлайн-викладання, належних умов для психологічного здоров’я кожного його учасника.

Конференція «Електронні комунікації в бібліотечно-інформаційній освіті, науці та практиці» проводилась вперше і зібрала десятки фахівців, які займаються дослідженням широкого спектру проблем застосування електронних комунікацій у різних сферах діяльності. Участь у роботі конференції взяли науковці із Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Національного університету «Львівська політехніка», Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Національного університету «Острозька академія», Національного транспортного університету, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського, Мукачівського державного університету, Рівненського державного гуманітарного університету, фахового коледжу культури і мистецтв (м. Калуш), ВСП «Надвірнянський фаховий коледж НТУ»; практики з Наукової бібліотеки Мукачівського державного університету, бібліотеки Олександрійського фахового коледжу культури і мистецтв, Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, Рівненської обласної бібліотеки для молоді, Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, управління культури і туризму Надвірнянської міської ради; студенти провідних закладів освіти України.

В межах конференції функціонували шість секцій, під час яких обговорювались роль Інтернету як сучасного провідного каналу комунікації, особливості застосування електронних комунікацій у діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, бібліотечній та архівній справі. Було розглянуто також сучасні проблеми викладання дисциплін соціокомунікаційного циклу.

Тези доповідей будуть оприлюднені у формі електронного збірника матеріалів конференції на сайті ВСП «Надвірнянський фаховий коледж НТУ» та розіслані учасникам разом із сертифікатами про участь.

Учасники заходу відзначили високий рівень організації та технічного забезпечення наукового онлайн-форуму і висловили побажання продовжити серію конференцій за названою тематикою в наступному році.


   

  

 

 

JoomShaper