Гра-конкурс «Мовно-літературний вояж»

Як нема без зірок небозводу,
Як блакиті без сонця нема,
Так і мови нема без народу,
і народу без мови нема.

В. Забаштанський

Український  народ  має  давню історію,  він витворив оригінальну й неповторну культуру, відому всьому світові. А найголовнішою його ознакою,  що  дає  йому право називатися нацією, є мова – його найбільша духовна цінність, його суть, основа його буття. Це найдорожчий скарб, переданий українцям сотнями й сотнями попередніх поколінь, виплеканий у давньому переказі, у народній пісні, у влучній приказці. Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини.

У рамках проведення тижня циклової комісії суспільно-філологічних дисциплін 28 лютого 2020 року було проведено гру-конкурс «Мовно-літературний вояж».

Мета заходу – узагальнити знання студентів з української мови, розвивати творчі здібності, плекати почуття національної гідності, віри у творчі сили народу, формувати внутрішню потребу постійного удосконалення мовної культури.

За перебігом гри слідкувало журі, до складу якого увійшли методист центру загальноосвітньої підготовки Ярослава Ярославівна Лесюк-Іванчук та викладачі української мови та літератури Федак Тетяна Іванівна, Дем’янчук Олеся Віталіївна. Ведучою словесних баталій стала Грицюк Христина Ігорівна.

За звання кращих знавців рідного слова змагалися дві команди: «IQ+180» (студенти групи ІТ-11) і «Україна понад усе!» (студенти групи ЕМ-11).

Захід проходив у цікавій ігровій формі. Пройшовши усі конкурси і виконавши чимало завдань, а це і «Мовне асорті», «Креативний художник», «Мова любить чистоту», «Поезія – це завжди неповторність», «На чолі написано», «Блискавка», «Хто більше?» студенти відчули красу українського слова та бажання навчатися майстерно оперувати мовою.

Було надзвичайно приємно спостерігати за згуртованою і командною роботою студентів, які емоційно, наполегливо й старанно працювали над завданнями, демонструючи кмітливість, винахідливість, творчість. Але гра є гра, тому перемогу здобула команда «IQ+180». Учасників обох команд нагороджено солодкими призами.

  

JoomShaper