Заходи в рамках декади циклової комісії обліково-фінансових та економічних дисциплін

 

З 04.11.2019 по 15.11.2019 в коледжі відбулися заходи в рамках декади циклової комісії обліково-фінансових та економічних дисциплін.

Розпочались заходи з проведення відкритого практичного заняття з дисципліни «Планування і організація діяльності підприємства» викладачем економічних дисциплін Дубінською Н.Ю. на тему: «Планування витрат та фінансових результатів підприємства» в групі І-31.  Метою проведення заняття була демонстрація нерозривного зв’язку теорії і практики у виробничій діяльності та ознайомлення майбутніх фахівців з реальними завданнями з планування витрат підприємства. В ході заняття був проведений аналіз окремих тем навчальної дисципліни, продемонстровані шляхи їх практичного застосування через індивідуальне виконання відповідно сформульованих завдань.

05.11.2019 р. викладачі Гаєвська О.М. і Багровецька І.В. для студентів групи І-31 організувати  квест «Я - професіонал», в якому брали участь 3 команди, сформовані із студентів групи.

Завдання, які виконували учасники команд охоплювали 2 дисципліни – «Фінансовий облік» і «Економіка підприємства».

Правильні відповіді приводили команди до пункту призначення, де їх чекало наступне завдання.  В результаті виконання завдань була визначена команда переможців. Всі учасники отримали солодкі подаруночки.

     

   

06.11.2019 р.  проведений виховний захід у формі конференції «Снід – чума 21 століття», організатором якого виступила Юрчило І.Й. Мета проведення заходу  - підвищення обізнаності молоді з проблемами ВІЛ СНІДу.

Також викладачем Юрчило І.Й. 08.11.2019 р. проведений навчальний захід «Рольова гра «Функціонування підприємства в ринковому середовищі» з участю груп ІС-31, І-21, ТТ-42, метою якого було розвинути інтелектуальне і і творче мислення студентів, виробити практичні навички аналізувати взаємозв’язок між ринковим попитом і діяльністю конкурентів та потребами і можливостями підприємства.

11листопада 2019р. викладачем Савчук І.В. з групою ОП – 31 було проведено відкрите заняття з дисципліни «Організація бухгалтерського обліку на підприємстві» на тему «Організація виробничого процесу на підприємстві». На занятті використано метод навчання: робота в групах.

Групове обговорення максимально підвищує активність і внесок кожного учасника. Дискусія допомагає учням уточнити свої уявлення, усвідомити почуття і ставлення. Обговорення у групах дає змогу більше дізнатися одне про одного, стимулює вільний обмін думками, збільшує ймовірність того, що студенти краще зрозуміють почуття і позиції інших, більше зважатимуть на них. Робота у групах розвиває навички активного слухання, співпереживання, співпраці, впевненої поведінки і толерантності

Економічне бліц опитування проводилось із застосуванням QR-коду.

Головною перевагою QR-коду над звичайним штрих-кодом є можливість сканування звичайною камерою смартфона та великий обсяг інформації, що кодується. Готовий QR-код являє собою зображення в форматі JPG, яке можна розмістити на своєму веб-ресурсі, опублікувати в соціальній мережі, роздрукувати на будь-якій поверхні (папір, футболка, чашка, пластик тощо) та повісити на стіні чи дошці або просто відкрити на своєму смартфоні та показати іншим.

Штрихове кодування документів дозволяє автоматизувати облік документів, а також контролювати їх оброблення та рух по відділах та підрозділах підприємства. На документах QR-коди можна друкувати за допомогою офісного принтера або наносити за допомогою етикеток.

13 листопада 2019 року відбулося відкрите засідання Клубу Економічних Знань, керівниками яких є Савчук І.В., Томчук Н.М., Тимчук М.М. Тема засідання «Особливості роботи та обліку в об’єднаних територіальних громадах». Студенти презентували свої дослідження стосовно децентралізації та об’єднаних територіальних громад.

На засідання були запрошені експерти з даного питання, випускники нашого навчального закладу - голова села Гаврилівка Переріслянської ОТГ Грицяк В.В. та провідний бухгалтер Делятинської ОТГ Римарук М.М., які зазначили, що головна мета децентралізації — зробити українців самостійнішими. Передача додаткових прав, а разом з тим і обов'язків, дозволить розвантажити "голову" центральної влади від місцевих проблем. Завдяки цьому керівники всеукраїнського рівня більше думатимуть про загальнодержавні проблеми і менше — про те, як витягнути гроші з місцевих бюджетів, не загубивши самі міста та села. В свою чергу, мешканці громад стануть ближче до влади, а влада — ближче до мешканців. Адже вона тепер не у Києві, а безпосередньо у адміністративному центрі громади. Віднині їх головам вже не вдасться перекладати відповідальність на абстрактний "Київ". Людям доведеться взяти створення міста (села, селища) своєї мрії у власні руки. Ми тільки вчимося керувати спільним, тому спочатку буде важко. Проте скоро ми звикнемо. А з появою перших суттєвих поліпшень у наших населених пунктах навіть не уявлятимемо, як ми жили раніше. Тож не варто остерігатися змін.

Все своє життя людина використовує статистику, часто навіть не усвідомлюючи цього. На сучасному етапі розвитку соціально-економічних відносин статистика стала наукою, за допомогою якої можна не лише вивчити і пояснити економічні явища, але і виміряти рівень щастя людини.

Щоб довести такі «навики» статистичної науки викладач економічних дисциплін Дубінська А.А. провела відкритий виховний захід під назвою «Статистика щастя», який включав в себе статистичне дослідження рівня щастя студентів Надвірнянського коледжу НТУ. Вибірка дослідження охопила студентів різних курсів всіх відділень коледжу. Крім того, викладач підготувала відео-інтерв’ю про щастя студентів, до якого були залучені представники груп І-31, АТ-31, Ф-31, І-21.

Історичний екскурс до витоків статистичної науки провела для присутніх студентка групи І-21 Вікторія Хащук, студентки групи І-31Анастасія Барчук та Анна Тимчишин розповіли про статистику сучасну і продемонстрували результати статистичного дослідження щастя студентів, а викладач  Дубінська А.А. поділилася «рецептом» щастя українців.

Тематичний навчальний захід «Логістика в сучасному житті» проведений викладачем Юрчило І.Й. з метою ознайомлення студентів спеціальності «Транспортні технології» з практичною роботою логістів. Також до Дня логістики  студенти коледжу разом з викладачами  випустили тематичний відеоролик.

В Україні вже сім років поспіль успішно реалізовують ідею Міжнародного дня економії (заощаджень), основна місія якого – розповісти якнайширшому колу громадян про те, наскільки важливо заощаджувати і правильно розпоряджатися зекономленими грошима.

Не оминула увагою цей день і циклова комісія обліково-фінансових та економічних дисциплін Надвірнянського коледжу НТУ. 08.11.2019  викладачі Андрейчук Л.М., Томчук Н.М., Галайчук С.П., Тимчук М.М. провели тематичний захід приурочений святкуванню Міжнародного дня економії (заощаджень) на тему «Історія та сьогодення функціонування банків». Метою  заходу є підвищення розвитку фінансової грамотності  та фінансової обізнаності студентів, активізація мислення над проблемними питаннями грошей у житті людини, формування аналізу над витратами й можливістю економії, а також доцільності здійснення заощаджень.

Студенти ІІ та ІІІ курсів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» під керівництвом викладачів підготували низку цікавих фактів щодо актуальності проведення свята та наведуть історичні факти про створення банківської системи  в цілому та її функціонування в теперішній час.

Запрошені представник банку, а саме Керуючий відділенням КБ «Приватбанк» проаналізували виступи студентів та окреслили перспективи заощадження коштів населення на вигідних умовах, які пропонують банківські установи м. Надвірна для різних вікових категорій населення.

  

В процесі проведення заходу  для розминки і для перевірки активності студентів були проведені цікаві вікторини.

Презентація нового проєкту «Школа-HUB»,  авторами якого є викладачі Гаєвська О.М. і Богославець Т.І. за підтримки зав.економічного відділення Багровецької І.В. та Гаврилюк А.В. відбулась 14.11.2019 р. Тема першого заняття «Шлях до успіху» була пізнавальна і цікава для студентів. 

HUB дослівно означає центр, або вузол діяльності, який об'єднує під'єднані пристрої в одну мережу. у переносному сенсі «центр діяльності». З першого погляду може здатися, яке відношення цей технічний термін має до освіти, навчання?

Перший Хаб з’явився в Лодоні в 2005 році. У всьому світі Хаби надихають і об’єднують людей для співпраці та підприємницьких інновацій навколо глобальних цілей сталого розвитку.

Хаби – це спільнота людей із різних сфер, котрі генерують нові ідеї, діляться практиками створення корисних проєктів, стартують та підсилюють суспільно важливі ініціативи. І ми хочемо об’єднати активних та відповідальних людей, готових і до нових викликів, і до нових можливостей навколо нашого ЦЕНТРУ ДІЯЛЬНОСТІ.

ШКОЛА-HUBНК НТУ

- це буде демократичний, живий і креативний простір, що стимулює творчість і розвиток;

- організація, що не боїться бути у колі генераторів нових ідей та підходів в Україні;

- наша команда планує реалізувати проєкти у сфері соціальних інновацій, розвитку, самоосвіти та навчання і налаштована на довгострокові результати;

- ми завжди відкриті до нових ідей та партнерств.

Метою створення такої школи є навчання, постійне навчання нового, навчання впродовж життя, вироблення такої звички. Отож, що таке   “навчання впродовж життя"? Насправді, все просто, це безперервне отримання та розвиток знань і вмінь, яке триває все життя людини. Таке навчання може здійснюватися завдяки отриманні освіти, тренінгів, курсів, або ж шляхом отримання досвіду з самого життя. Це концепція добровільного пошуку знань, який необхідний як з професійних, так і з особистих причин.

Але наполегливо і безперервно вчитись — не просте рішення. Студентам про свої інструменти розповіла Тетяна Богославець, викладач ЦК обліково-фінансових та економічних дисциплін. 

Темою першого заняття було «Шлях до успіху», на якому успішні випускники навчального закладу поділились своїми думками, спогадами, інструментами щодо досягнення професійної мети та особистого щастя.

Мар’яна Пороговська, директор Надвірнянського відділення №2 АТКБ «Приватбанк», випускниця Надвірнянського коледжу спеціальності «Бухгалтерський облік» 2003 року, яка повідомила, що сучасний банкір характеризується не тільки наявністю професійних знань, а й розширює діапазони діяльності. Значимість і необхідність кваліфікованих банкірів на сьогоднішній день неймовірно велика. Жодна економічно розвинена країна не зможе процвітати без людей, здатних налагодити механізм здійснення грошових операцій як внутрішньо, так і зовнішньодержавного масштабу. Сфера діяльності банкіра охоплює не тільки грошові операції, але й надання фінансових послуг юридичним і фізичним особам. На ділі ж банкір – це багатогранний фахівець, що відрізняється схильністю до прогнозування і аналітичним складом розуму.

Тетяна Гайдук, випускниця Надвірнянського коледжу 1995 року, головний бухгалтер  ДП «Надвірнянське лісове господарство», розповіла студентам про основні переваги та недоліки роботи на посаді головного бухгалтера та вивела основні правила на шляху до успіху у сфері бухгалтерського обліку.

Володимир Гринішак, голова ГО «Надвірнянський туристично-інформаційного центру», мандрівник, дослідник, випускник Надвірнянського коледжу спеціальності «Бухгалтерський облік» 2003 року, розповів студентам про необхідність мріяти і здійснювати свої найбожевільніші мрії, привівши в приклад власну мрію, яка реалізується наступного року і Володимир відвідає всі країни Європи. 

Ірина Багровецька та Аліна Гаврилюк  провели з присутніми  вікторину «Історії успіху, що вражають», де студенти перевірили свої знання видатних успішних людей, та навели шокуючи факти їх невдач, які привели їх до успіху.

  

Голова ЦК обліково-фінансових та економічних дисциплін Оксана Гаєвська провела тест для присутніх «Чи здатні ви досягти успіху» та розповіла про роль таланту на шляху до успіху.

На завершення декади циклової комісії обліково-фінансових та економічних дисциплін були проведені профорієнтаційні заходи з участю Лоївської та Пнівської ЗОШ профорієнтаційному заході з участю НРФОЦЗ. Викладачі Савчук І.В., Гаврилюк А.В., Гаєвська О.М., Багровецька І.В., Івасик Л.В. провели зі школярами  майстер – клас «Sweet accounting».

Школярі мали можливість визначити собівартість торта та визначити прямі і непрямі витрати. Складові торта були представлені англійською мовою. На завершення заходу викладачі пригостили школярів тортом.

Підвели підсумки декади на засіданні циклової комісії, де обговорили результати проведення заходів.

JoomShaper