Як студенти НК НТУ свій День святкували

 

17 листопада має особливе значення для студентів всього світу, адже це - Міжнародний день студента, яке відзначається починаючи з 1941 року. Це свято зближує та об'єднує молодих людей усього світу, бо це, насамперед, день студентської солідарності, що не має меж та кордонів. Студенти завжди були найбільш волелюбною, незалежною та свободомислячою частиною суспільства, і ідея власного свята завжди будоражила їхні молоді душі. Ідея створення міжнародного об'єднання студентської молоді зародилася в Європі наприкінці XIX століття. У 1893 році в Женеві був скликаний Міжнародний конгрес студентів-соціалістів, що прийняв рішення: установити і розвивати зв'язки між студентами різних країн.

Істотний вплив на розвиток студентського руху зробили трагічні події осені 1939 року в Чехословаччині. 28 жовтня 1939 року в окупованій фашистами Чехословаччині студенти відзначати День республіки. Демонстрація була придушена і багато студентів зазнали травм і пошкоджень. Один з них, Ян Оплітал, від одержаних ран помер. На його похороні 17 листопада знову відбувся виступ студентів проти фашистської окупації. Маніфестація була розігнана, біля двох тисяч  студентів заарештовано, 9 організаторів демонстрації розстріляно в цей же день, гуртожитки розгромлено, вищі навчальні заклади закрито. Міжнародний день студентів був заснований у 1941 році в Лондоні на світлу пам’ять загиблих студентів Чехословаччини. В Україні відзначення цього Дня було встановлено Указом Президента України Кучми Л.Д. в червні 1999 року.

Слово «студент» - латинського походження, означає «той, що сумлінно чимось займається».

Перші студенти з’явилися з виникненням університетів у Європі. Спочатку в Болоньї (Італія) в ІХ столітті, потім в Парижі (Франція), Оксфорді і Кембриджі (Англія).

Першим вищим навчальним закладом в Україні була Києво-Могилянська академія, відкрита в 1931 році.

Сьогодні День студента є символічним об'єднанням студентів усіх факультетів і всіх навчальних закладів. Студенти в цей День традиційно веселяться на повну силу, забувши про майбутню сесію, заліки і "хвости".

Весело напередодні Дня студента святкували і в Надвірнянському коледжі НТУ. Святкова перерва, вечірка з привітаннями художніх колективів,  посвята першокурсників, гарний настрій та хороші спогади.

  

  

    

  

JoomShaper