Світлій пам’яті Поета і Людини

 

У жовтні цього року минула 5 річниця відходу у вічність поета, громадського діяча, керівника і натхненника літературної студії «Бистрінь» Нестора Івановича Чира.

Світлій пам’яті Поета і Людини присвячена літературна година, яка відбулась 13.11.2019 року в читальній залі Надвірнянського коледжу НТУ.

Семенюк Т.П. в. о. зав. бібліотеки розпочала літературну зустріч віршем Н. Чира «Я - Людина».  Г.Д. Савчинець, заступник директора коледжу з виховної роботи, відзначила роль поезії, зокрема творчості Н. Чира, у духовному розвитку нації.

Документальний фільм, який вийшов  в ефір  в рамках програми «Визначні надвірнянці» (знятий при житті поета) не тільки ознайомив присутніх з основними віхами життя і творчості керівника літстудії Надвірнянщини, депутата обласної ради кількох скликань, а й влаштував зустріч із живим поетом. Нестор Іванович ділився спогадами про дитинство, юність, про важку недугу, з якою боровся своєю творчістю і активною діяльністю.

Спогадами про Н.Чира як поета і прекрасну людину поділилися відома новелістка, членкиня Національної спілки письменників України, лауреат багатьох літературних конкурсів Галина Христан та поетеса, членкиня Івано-Франківської обласної організації спілки письменників Мирослава Гордєєва-Мельник. Вони розширили знання студентів про Н.Чира як турботливу, прекрасну людину, яка залишила добрий слід на землі та в долях багатьох людей.

Студенти групи  ІТ- 11 декламували вірші Н.І.Чира: Данилюк А. «Похорон поета», Малий О. «Красі природи поклоніться», Білейчук Т. «До Вас», Тонюк М. «Коханій», Текенчук М. «Про вірші», Берчак М. «Осінній наспів».

Літературну годину завершила Т.Семенюк словами про те, що добрі справи Нестора Чира - живуть в спогадах людей, а його слово живе в книгах і продовжує промовляти до читачів своєю мудрістю, позитивом і щирістю.

        Інформацію підготувала викладач філологічних дисциплін Т.І. Федак.

JoomShaper