Вітання переможцям І етапу ХХ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика

 

Замість того, щоб цілий вік нарікати на темряву, краще засвітити бодай одну свічку – й на світі стане менше темряви

Петро Яцик

На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 04.10.2019р. 1/9-622 «Про проведення XХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика» та з метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесенню її престижу серед студентської  молоді, виховання пошани до культури і традицій українського народу нещодавно в нашому навчальному закладі стартував Міжнародний конкурс знавців української мови імені відомого мецената Петра Яцика. Як відомо, Конкурс проводиться за олімпійською системою (у декілька етапів) і дозволяє визначити кращих знавців на загальноколеджівському, обласному та Всеукраїнському рівнях.

У вступному слові викладач української мови та літератури Іроденко Т.Б. розповіла про великого українського мецената Петра Яцика, який любив наголошувати: «Я був, є і залишатимусь українцем», хоча жив він далеко від України, по той бік океану, в Канаді. Петро Яцик мав тверде переконання: найбільше багатство людини – зроблене нею добро, тож був щедрим у своїх добродіяннях. За видатні заслуги перед Україною Петра Яцика було нагороджено орденом Ярослава Мудрого. Міжнародному конкурсу з української мови судилося стати лебединою піснею українського мецената. Справу батька продовжила дочка Надія. Освітня фундація продовжує працю і мрію Петра Яцика.   

Голова циклової комісії суспільно-філологічних дисциплін Дем'янчук О.В. привітала студентів-учасників зі святом та побажала їм творчої наснаги. Яцика називали «нетиповим українцем», оскільки він був одним із перших у сучасній історії України, хто мислив категоріями патріотизму в контексті глобального розвитку цивілізації. Петро Яцик не лише бив у дзвони нашого сумління, щоб українці порвали пута брехні, здерли полуду меншовартості і самовтіхи, він – будівничий духу – зводив сучасні форпости українознавчої науки, щоб наша прадавня нація зі своїм перлинним надбанням не залишилась у замшілій мушлі якимсь екзотичним етносом – в історичному тупику, осторонь магістралі світового поступу. Задля цього меценат завзято діяв, натхненно жив. 

Приємно відзначити, що студенти І-ІІ років навчання активно долучилися до змагання.

    

За результатами перевірки конкурсних робіт переможцями стали:  

І курс

І місце

         Малий Остап, студент групи ІТ-11 (22б.)

ІІ місце

Волошинюк Михайло,студент групи ІТ-11 (20б.)

Варцаб’юк Ірина, студентка групи І-11 (19б.)

ІІІ місце

Данилюк Анастасія, студентка групи ІТ-11 (18,6б.)

Іванів Євген, студент групи ТБ-11 (18,5б.)

Гурак Дмитро, студент групи ТБ-11 (17б.)

ІІ курс

І місце

Абдурахманзаде Сабіна, студентка групи П-21  (27,8б.)

ІІ місце

Максим`юк Олеся, студентка групи ІТ-21  (26,5б.)

Якуб’як Юліана, студентка групи ІТ-31 (24б.)

ІІІ місце

Каралаш Ярослав, студент групи ІТ-21  (22б.)

Пирожук Вікторія, студентка групи П-21  (20б.)

Федорів Дмитро, студент групи ІТ-21  (19б.)

 

  Вітаємо переможців та їх наставників. Бажаємо у подальшому творчих звершень.

 

JoomShaper