Екскурсія до Львова студентів груп АТ-12, ЕМ-11, І-11 та І-12

 

Насолоджуючись чудовою осінньою погодою 16 жовтня 2019 року студенти груп АТ-12, ЕМ-11, І-11 та І-12 разом із своїми керівниками Гаєвською О., Івасик Л., Дем’янчук О., Тимчук М. мандрували  величним Львовом. 

Розпочали екскурсію відвідинами Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, відомого у Львові як костел Єзуїтів, що збудований у стилі раннього бароко на початку XVII ст. Храм є взірцем римської святині Іль-Джезу та вважається однією з найбільш культових споруд Львова. 

Особливо цікавим  для студентів було підземелля Храму Єзуїтів, де представлено три панорами – Княжий Львів, Готичний Львів та ранньомодерний Львів. Дані експозиції дали можливість зазирнути у минуле, побачити не мало будівель, які не збереглися до наших днів, та дізнатись як змінився Львів за час свого існування. Найбільше  увага  студентів тут була прикута до  різьбленого саркофага 18 ст. архієпископа Миколи Вижицького.

Студенти були вражені величчю Храму Святого Андрія (Костел і монастир бернардинів) – однієї з найзнаніших та найпрекрасніших святинь Львова, що втілює не лише красу  оживотвореної світлом християнства європейської культури,  а  й дозволяє торкнутися найдавніших сторінок української історії, зануритися у світ легендарного середньовіччя .

Незвичним дизайном внутрішніх стін студентів захопив Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці — пам’ятка архітектури національного значення, що належить до Світової спадщини.

Далі, перейшовши через літній дворик затишної львівської кав’ярні, ми опинилися у середньовічному дворику, що сформувався завдяки прилеглим кам’яним аркам, де  розташована унікальна Каплиця Трьох Святителів. У цій перлині львівського зодчества вдало поєднались впливи культур Сходу та Заходу, породивши надзвичайно оригінальний твір.

    

У процесі спілкування з надзвичайно цікавим екскурсоводом Оксаною, студенти мали можливість не тільки споглядати пам’ятки архітектури Львова, але й закріпити свої знання української  та світової історії,  виявити спостережливість та познайомитись з цікавими та незвичайними львівськими традиціями та місцями, такими, як місце для поцілунків, пам’ятником засновнику Львова – Данилу Галицькому, а також поспілкуватися з паном Малодобрим -  колоритним львівським персонажем, який мешкає у дворі бернардинського монастиря.

Не обійшлося й без традиційного фото для всіх відвідувачів Львова – біля його перлини – Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької та біля першого львівського трамвайчика.

  

    

Завершили екскурсію відвідинами Львівської майстерні шоколаду.

 

JoomShaper