Відкриття Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

 

В історії кожного народу серед її великих творців є люди, імена яких оповиті невмирущою любов’ю та славою. Таким для українців є Тарас Григорович Шевченко, чиє безсмертне слово – одне з найбільших вершин людського духу.

15 жовтня 2019 року у Надвірнянському коледжі НТУ відбулося урочисте відкриття Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.Його мета - виявлення творчо обдарованої студентської молоді, майбутньої плеяди літературних митців, розвиток їх творчого потенціалу, виховання в молодого покоління українців поваги до мови і традицій свого народу, формування почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбутнє Української держави, про яку мріяв і писав у своїх творах великий геній.

З вітальними словами та побажаннями перемоги до учасників конкурсу звернувся заступник директора з навчальної роботи В. С. Скрипник: «Конкурс імені Т. Шевченка – це свято рідного слова, можливість перевірити свої знання і сили, відчути власну причетність до великої когорти шанувальників творчості Кобзаря».

Захід розпочався зі вступного слова ведучих – Х. І. Грицюк (викладача української мови і літератури) та студента гр. ЕМ-21 А. А Дубінського. Хвилюючим моментом заходу стала демонстрація уривку з фільму «Обличчя української історії», який з цікавістю дивилися всі гості свята. Доповненнямдо виступу стало використання пісенних композицій, презентацій, а також декламування безсмертних творів Т. Г. Шевченка учасниками заходу.

Голова циклової комісії суспільно-філологічних дисциплін О. В. Дем'янчук наголосила на важливості участі у Конкурсі саме молоді, ознайомила учасників І етапу з особливостями проведення конкурсу, побажала їм творчого натхнення й невичерпної енергії. «Кілька століть українська нація намагається осмислити феномен появи національного Пророка, зрозуміти глибинні джерела його творчості, долучитися до життєдайних сил його художнього слова, адже твори духовного батька українського народу і зараз  змушують замислитися над проблемами духовного об’єднання, готовності виборювати свою свободу, осмислення історичного досвіду України як держави».

Під час виконання завдань студентам не дозволялося користуватися додатковою літературою (посібниками, довідниками, текстами художніх творів і статей, телефонами).

    

         Переможців Конкурсу визначено на спільному засіданні журі за результатами виконаних робіт:

І місце

Буній Юлія, студентка групи І-12

ІІ місце

Берчак Максим, студент групи ІТ-11

Дудка Андрій, студент групи ЕМ-11

ІІІ місце

Данилюк Анастасія, студентка групи ІТ-11

Романюк Ольга, студентка групи І-12

Сидорук Яна, студентка групи І-11

Минають віки, стираються написи на камінні, тліють книги, руйнуються будівлі, але Шевченкове слово – живе і вічне. Вітаємо переможців та бажаємо у подальшому творчих звершень на Всеукраїнському рівні.

JoomShaper