ЗМІНЮЄМО БІБЛІОТЕКУ РАЗОМ! ЧИТАЙ! ПИШИ! ФОРМАТ НЕ МАЄ ЗНАЧЕННЯ!

Бібліотека коледжу щиро дякує комісії суспільно-філологічних дисциплін і особисто голові комісії Олесі Віталіївні Дем’янчук за проведення  серед студентів перших курсів конкурсу  творчих робіт «Змінюємо бібліотеку разом! Читай! Пиши! Формат не має значення», присвяченому Всеукраїнському дню бібліотек.

Сьогодні важко відповісти на запитання, скільки пересічних українців щоденно відвідують бібліотеку. До найпалкіших прихильників храму книги можна зарахувати учнів та студентів. Саме їм доводиться витрачати чимало часу на пошук необхідної інформації у книгах та журналах.

«Як зробити так, щоб до бібліотеки якомога частіше приходили люди різного віку та професій? Яка вона - сучасна бібліотека?» – саме відповіді на такі  питання нас цікавили під час проведення конкурсу творчих робіт. Усвідомлюючи, що бібліотека має стати на «шлях до третього місця», ми запропонували Вам спробувати  змінити бібліотеку разом! Наше цьогорічне гасло: «Читай! Пиши! Формат немає значення!»

90 студентів різних спеціальностей, груп та років навчання взяли участь у обговоренні та стали невід’ємною  частинкою цих змін. Есе, оповідання, нариси, поезії, твори-роздуми…. Їх було чимало! Ми зібрали цікаві думки, якими  хочемо поділитися з вами, дорогі наші читачі:

«Переконана, що потрібно виховувати у дітях змалечку культуру читання. Сучасна молодь цікавиться усім новим та незвичним. То чому б не використати жагу до нового і не повернути молодь до бібліотеки?»

«Для популяризації читання та бібліотек дуже доречним було б влаштовувати цікаві зустрічі з сучасними письменниками. Час від часу вони б презентували свої нові книги і дарували примірники школярам та студентам».

«Потрібно організовувати літературні гуртки та вечори. Ще  у таких осередках творчої молоді можна проводити літературні обговорення нових книжок сучасних письменників або згадувати талановитих митців минулих часів».

«На моє глибоке переконання, популяризувати бібліотеки і читання як цікавий та змістовний вид дозвілля необхідно на заняттях рідної чи іноземної мови. Педагоги  повинні пояснювати дітям різного віку на зрозумілій для них мові, що читання позитивно впливає на розвиток особистості, допомагає краще зрозуміти себе, знайти місце у житті, генерувати нові креативні ідеї. Особливо важливо донести до нас, молоді, думку, що книга може стати справжнім другом».

«З архаїчного місця зберігання книг бібліотека повинна перетворитися на сучасне та комфортне місце скупчення найновіших ґаджетів, інноваційних технологій та читачів різного віку».

«Сучасна бібліотека повинна допомагати людині розвиватися рухатися уперед, знайомитися з однодумцями, створювати щось нове та креативне. Підвальні темні приміщення з важким повітрям та пилом на старовинних літописах повинні змінитись на просторі  світлі зали з м’якими та зручними меблями, потужним сучасним освітленням та різноманітними носіями інформації».

«Бібліотека не повинна працювати з 9 до 17-00. Сучасна бібліотека повинна працювати цілодобово. А ще там має бути можливість щось поїсти або хоча б випити чаю. Затишний кафетерій на території бібліотеки – чудова ідея, що збільшить кількість відвідувачів у кілька разів».

 «То що ж зробити, щоб читач повернувся до бібліотеки?  Для працюючих людей бібліотека може стати місцем спілкування, пошуку інформації, способом реалізації своїх хобі. У бібліотеці повинні бути не тільки друковані книги, але й електронні носії і швидкісний Інтернет».

«Інновації і сучасні технології мають бути нерозривно пов’язані з сучасною бібліотекою. Доступ до бібліотеки повинен бути легким і зручним, а працівники бібліотеки - професійними та приємними у спілкуванні. Рівень обслуговування читачів -  дуже високим. Література у бібліотеках -  різноманітною, на всі смаки і уподобання, а кількість послуг, які надає бібліотека повинна весь час зростати. Також потрібно зробити можливим та доступним дистанційне користування бібліотечними скарбами».

Авторами найкращих робіт стали: Федорів Дмитро (ІТ-21), Лавріщук Юліанна (І-11), Андрусяк Богдан (ЕМ-11), Буній Юлія (І-12), Іванчук Олександра, Онуфрак Галина  (П-21), Кисляк Ростислав, (ЕМ-11), Абдурахманзаде Сабіна, Козак Ірина, Довбенюк Ірина, Берчак Валентин (П-21), Грікштас Олексій (ЕМ-11), Кокоріна Діана (І-11), Паламарчук Ярослав (ІТ-21), Гурак Дмитро, Івнів Євгеній (ТБ-11), Андрусяк Максим, Генсьор Сергій, Малий Остап, Меланюк Богдан, Мотрюк Олег, Текенчук Михайло (ІТ-11), Солтицький Роман, Чупринюк Павло (ТБ-21).

Дякуємо за високу оцінку роботи нашої бібліотеки. Ми робимо все можливе, щоб читачі почувати себе комфортно і безпечно. Адже той, хто зрозуміє потреби сучасних читачів, дасть їм безліч інструментів для реалізації своїх потреб, зробить велику справу у розвитку бібліотек. Дякуємо усім, хто став агентом цих змін!

JoomShaper