Коледж – наш спільний дім

Де усі світанки сходяться рожеві,

Де Чугайстер сипле зорі сургучеві,

Де малює вітер волошками поле –

Там живе у горах

Надвірнянський коледж

                                          Нестор Чир

Коледж – наш спільний дім

Надвірнянщина – зелена казка Прикарпаття, мальовничий, дивовижно загадковий, овіяний легендами край, один з найбільших районів Івано-Франківської області, на території якого, в передгір’ї Карпат, знаходиться Надвірнянський коледж Національного транспортного університету, очолюваний Нагорним Ростиславом Васильовичем, Заслуженим працівником освіти України, Почесним транспортником України, головою обласної ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.

Надвірнянський коледж Національного транспортного університету є одним з провідних навчальних закладів, який займає важливе місце в освітньому і культурному житті Прикарпаття. За п’ятдесят сім років своєї діяльності Надвірнянський коледж Національного транспортного університету (до 2000 р. Івано-Франківський автотранспортний технікум) підготував більше 20 тисяч  високопрофесійних фахівців, які сьогодні працюють в різних сферах діяльності, роблячи значний внесок у розвиток нашого регіону та країни в цілому, своїми успіхами та досягненнями у професійній діяльності підвищують престиж нашого навчального закладу. Завдяки їхній діяльності, науковим і педагогічним досягненням наш навчальний заклад цінують не лише на теренах регіону, а й  за його межами.

Надвірнянський коледж НТУ провадить освітню діяльність за освітньо-кваліфікаційним рівнем “Молодший спеціаліст” за десятьма спеціальностями за денною та заочною формами:

 •  Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
 •  Автомобільний транспорт
 •  Транспортні технології (на автомобільному транспорті)
 •  Будівництво та цивільна інженерія
 •  Комп’ютерні науки
 •  Інформаційна, бібліотечна та архівна справа
 •  Фінанси, банківська справа та страхування
 •  Облік і оподаткування
 •  Економіка
 •  Право

На навчання приймають осіб, які здобули:

 • базову загальну середню освіту
 • повну загальну середню освіту
 • освітньо-кваліфікаційний рівень “Кваліфікований робітник”
 • освітньо-кваліфікаційний рівень “Молодший спеціаліст” за іншою спеціальністю чи ступінь вищої освіти

Основну частину контингенту вступників до навчального закладу складають особи, які здобули базову загальну середню освіту.

У квітні 2019 року у коледжі започатковано провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти за спеціальностями «Комп’ютерна інженерія» та «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

З метою надання актуальної інформації про діяльність коледжу, напрями підготовки, можливості вступу, навчання та професійного становлення учнівської молоді, Надвірнянський коледж організовує та проводить різного роду профорієнтаційні заходи (дні відкритих дверей, ярмарки, літні табори  тощо).

Значна увага приділяється організації якісної підготовки до вступу. При коледжі діють підготовчі курси до вступу, які можуть проходити як на базі коледжу, так і дистанційно.

Під час навчання в коледжі студенти можуть одночасно здобувати робітничу професію:

 •  Водій автотранспортних засобів (категорія «В»)
 •  Водій автотранспортних засобів (категорія «С»)
 •  Слюсар електрик з ремонту електроустаткування
 •  Машиніст крана автомобільного
 •  Електрогазозварник
 •  Стропальник
 •  Лісоруб
 •  Слюсар з ремонту автомобілів
 •  Дорожній робітник

З метою покращення практичного навчання створений єдиний комплексний центр навчальної практики. Належна увага приділяється розвитку спорту, художній самодіяльності та організації дозвілля.

Працюють спортивні секції з футболу, волейболу, баскетболу, настільного тенісу, легкої атлетики, в яких охоплено близько 500 студентів.

Функціонують гуртки художньої самодіяльності та клуби за інтересами: хорові, вокальні, народного та сучасного танцю, ансамбль скрипалів, оркестр народних інструментів тощо.

Коледж укомплектований висококваліфікованими кадрами. Загальна чисельність викладацького складу – 153 особи, з них: 16  кандидатів наук (2 доценти), 1 доктор наук (професор), 75 викладачів вищої категорії, 23  викладачі-методисти.

В навчальному закладі налагоджений тісний взаємозв’язок між викладачами та студентами, перетворюючи студента з пасивного спостерігача на активного учасника навчально-виховного процесу.

Варто зауважити, що характер взаємин викладачів і студентів є виключно діловим, складає собою цілеспрямовану взаємодію, що передбачає ефективне здійснення цілей навчально-виховного процесу.

Погодьтесь, особистість, що навчається, привласнює знання своєю пізнавальною діяльністю. Але разом з тим студенти не лише отримують від викладача інформацію, але й засвоюють її оцінку з громадянської позиції. Тому виховання в коледжі часто відбувається на основі власного прикладу викладача. І в основі цього виховання – любов до студентів.

При цьому студенти вже добре розуміють, коли викладач просто транслює матеріал, а коли розповідає, пояснює, робить висновки з точки зору власної позиції.

Керуючись словами німецького поета Гете «Перед великим розумом я скидаю шапку, а перед великим серцем, стаю на коліна», то студенти нашого коледжу мислять доволі правильно. Але усе сказане буде повністю реалізовано тоді, коли ми з любов’ю ставитимемось до тих, з ким працюємо.

Педагогічний колектив Надвірнянського коледжу НТУ уміло поєднує любов до дітей і любов до праці. А це є підтвердженням того, що він працює в правильному руслі – забезпечення культурного та духовного розвитку особистості кожного студента, виховання молоді в дусі найкращих людських цінностей.

Хто хоче детальніше ознайомитись із навчальним закладом, запрошуємо на День відкритих дверей, який відбудеться 18 травня 2019 року за адресою:

м. Надвірна, вул. Соборна,  106.

Початок о 1030.

 

Володимир Свягла, викладач-методист Надвірнянського коледжу НТУ, голова обласного методоб'єднання викладачів суспільних дисциплін вищих навчальних закладів І-ІІ р.а., член Національної спілки журналістів України.

JoomShaper