Найкраща гарантія Національної безпеки

 

7 лютого 2019 року народні депутати України остаточно схвалили зміни до Конституції нашої держави щодо ЄС та НАТО.

Сьогодні лунають різні думки з даного приводу. Від вкрай негативних до позитивних та подекуди цілком пропагандистських.  І, на жаль, більшість з таких думок є нічим іншим, як спробою використання важливої для України теми у цілях особистого політичного піару. Аби не говорити абстракціями, перейдемо до конкретики.

Перш за все, потрібно дати чітку відповідь на питання: чи виражають дані зміни до Конституції думку і прагнення українського народу?

 

Згідно з результатами соціологічних досліджень, проведених у січні 2019 р., 46 % українців вважають членство в НАТО найкращою гарантією національної безпеки, 50% українців підтримує вступ України до Євросоюзу, 63 % опитаних висловили готовність взяти участь у референдумі щодо вступу України до НАТО, з них 67 % підтримали б вступ до Північноатлантичного альянсу.

 

Якщо говорити про самі зміни до Конституції, необхідно підкреслити декілька важливих моментів. По-перше, зміни мають стратегічний характер. Законодавче закріплення таких змін ускладнить реалізацію «проросійського реваншу».Не секрет, що сьогодні Росія активно готується до втручання у президентські вибори в Україні, які відбудуться 31 березня 2019 року та має наміри завести своїх представників до українського парламенту у жовтні поточного року. Проте, закріплення незворотності курсу України на європейську та атлантичну інтеграцію, унеможливить зміну зовнішньополітичного курсу нашої держави. По-друге, ці зміни чітко прописують обов’язки Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо реалізації євроатлантичного курсу  України.

 

І найбільш важливий момент  – ці зміни не є орієнтованими на окремих особистостей чи політичні партії. Вони стосуються держави України, її європейської ідентичності, бажання нашого народу бути самодостатніми серед європейців, а не стати частиною російсько-азійської імперії, яку намагається будувати Владімір Путін.

 

Україна з’явилася в Європі не в 1991 році, а була в ній завжди. В українських містах і нині височать архітектурні шедеври раннього середньовіччя. Держава, яка збудувала їх, називалася Київською Руссю і була однією з найбільш відомих та авторитетних європейських країн того часу. А отже, наше коріння сягає в сиву давнину. З її глибоких джерел взяла початок і живиться наша національна самобутність.

Крім того, і це дуже важливо, будь-яка спроба того чи іншого політика змінити курс України у напрямку Росії буде прямим порушенням Конституції.

В той же час, потрібно розуміти, що Кремль не змириться з такою позицією України. Він буде й надалі вдаватись до провокацій, активізувати бойові дії на Донбасі, робити усе, щоб повернути Україну в орбіту свого впливу. Саме тому завданням усіх гілок влади є не просто декларація євроатлантичних намірів нашої держави, а системна і безперервна робота щодо вироблення нових механізмів протидії агресивній політиці Російської Фередації.

 

Володимир Свягла,

викладач-методист Надвірнянського коледжу НТУ,

голова обласного методоб'єднання

викладачів суспільних дисциплін коледжів області,

член НСЖУ

JoomShaper