Зустріч з учасниками АТО, добровольцями Володимиром Свідраком, Юрієм Остапчуком, Андрієм Дричаком, Дмитром Винниченком

 

13 березня 2019 року, напередодні Дня українського добровольця, студенти груп П-11, ЕМ-11, ТБ-21, П-31, АТС-41 зустрілися з учасниками АТО, добровольцями Володимиром Свідраком, Юрієм Остапчуком, Андрієм Дричаком, Дмитром Винниченком.

День українського добровольця - свято на честь українських добровольців, що відзначається в Україні 14 березня. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. Батальон на початку квітня 2014 р. передислокувався на Дніпропетровщину і отримав назву "Дніпро-2" (командир - Олег "Мольфар" Короташ).

День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

За відповідну постанову №4261 «Про встановлення Дня українського добровольця» на пленарному засіданні українського парламенту проголосував 231 народний депутат.

Хлопці поділилися зі студентами своїми життєвими історіями, згадали, як пішли добровольцями захищати східні кордони України, розповіли про українську армію у 2014 році, коли громадяни одягнули, обмундирували, оснащили та годували своїх захисників, та зараз, коли українські військові діляться досвідом ведення гібридної війни з колегами інших країн.

Студенти задавали військовим запитання, відповіді на які вони не можуть отримати з новин: про побут, зброю, спілкування з місцевими жителями Луганщини і Донеччини, про ворога та методи війни, порівнювали події сьогодення з історичним минулим України. На завершення молодь оплесками подякували захисникам за спокійний сон та можливість жити і навчатися в мирній частині України.

 

JoomShaper