Його пісні завжди будуть поміж нами...

 

Його пісні завжди будуть поміж нами

Бо твій голос, бо твій голос – щедра повінь,

Я мов колос, зелен колос, нею повен

Володимир Івасюк

Свій 70-ий день народження міг би відзначати 4 березня легендарний український композитор і поет Володимир Івасюк, основоположник української естрадної музики, творча добірка якого складається зі 107 пісень, понад півсотні інструментальних творів і музика до кількох вистав.  Окрім того, геній української пісні був професійним медиком і скрипалем, чудово грав на фортепіано, віолончелі та гітарі, мав талант художника, був неординарним живописцем і фотографом.

Земне життя видатного піснетворця тривало лише 30 років. Але за цей короткий час він виконав свою місію, використав талант і потенціал, зробивши українську пісню модною на весь світ. Феномен Івасюка у тому, що його пісні до сьогодні звучать, вони популярні, їх знають молоді люди, а сучасні виконавці їх переспівують.

Лише через 30 років після трагічної загибелі  Володимир Михайлович отримав звання  Героя України. За цей час його «Червона рута» і «Водограй» стали музичними брендами нашої країни.

Усі ми знаємо та не раз підспівуємо відомі пісні, які зачарували душу багатьох поколінь: «Я піду в далекі гори», «Мальви», «Два перстені», «Пісня буде поміж нас», «Я твоє крило», «Балада про дві скрипки» та інші.

Саме 4 березня, у ювілейний День народження славетного композитора, студенти-першокурсники під керівництвом своїх наставників взяли участь у конференції «Життя і творчість Володимира Івасюка», щоб обмінятися думками та більше дізнатися про велич незабутнього генія. Під час заходу виголошено такі промови:

- Сторінками життєвого шляху (Абдурахманзаде Сабіна, П-11)

- Трохи із сокровенного (Максим’юк Олеся, ІТ-11)

- Цікаві факти про життя Івасюка (Пирожук Вікторія, П-11)

- Музи В. Івасюка (Лозинський Михайло, ЕМ -11)

- Випереджуючи час (Полейко Віктор, ТТ-11)

- Вбити В. Івасюка (Угорчук Ігор, ІТ-11)

- Мотиви вбивства (Онуфрак Галина, П-11 )

- У чому феномен В. Івасюка? Невже без магії не обійшлося? (Турчиняк Денис, ІТ-11)

- Спогади сучасників про Івасюка (Соловйова Катерина, Максим’юк Олег, Григорчук Аліна,  Мандзюк Соломія, Данилюк Олександра, І-11)

- Заслуги В. Івасюка перед народом (Тимків Діана, ІТ-11)

- Увічнення пам’яті В. Івасюка (Гринчак Володимир, ТТ-11)

- «Червона рута» на сучасному рівні (Захарко Іванна,  ТТ-11)

Під супровід гітари студенти Дубінський Анатолій, Савчук Євген, Іванцюк Михайло (ЕМ-11) майстерно виконали пісні  «Я піду в далекі гори», «Мальви», а Онуфрак Катерина та Загайкевич Ольга (І-11) декламували вірші про геніального піснетворця. Дух митця відчули всі, коли, взявшись за руки, із запалом виконували «Червону руту».

Володимир Івасюк живе в нашій пам’яті, серцях, душах, піснях, мелодіях і буде жити вічно!

JoomShaper