Доленосна зустріч талановитої молоді України з Президентом України у Маріїнському палаці

 

19 грудня з нагоди Дня Святого Миколая у Маріїнському палаці Києва Президент України Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко зустрілися з талановитою молоддю та ознайомилися з науковими дослідженнями, технічними розробками, винаходами та творчими доробками школярів.

Серед дослідників, які стали учасниками зустрічі був і студент ІІІ-го курсу спеціальності «Електроегергетика, електротехніка та електромеханіка» Надвірнянського коледжу НТУ Гринішак Назарій (науковий керівник – викладач вищої категорії, кандидат фізико-математичних наук Угорчук Володимир Васильович). 

Студент представив власні наукові розробки: «Радіокерований електромобіль», який за необхідності можна обладнати маніпулятором чи камерою і використати, наприклад, для віддаленого керування ним у місцях, де людина не може потрапити або її присутність може створювати небезпеку для  здоров’я (зона бойових дій, хімічне, радіоактивне забруднення тощо); «Сонячний трекер на платформі ArduinoUno» - це пристрій, який збільшує ККД сонячної електростанції до 40%, оскільки собівартість електростанцій є достатньо високою, а її енергоефективність залишається ще незначною, тому така тематика дослідження є надзвичайно актуальною. Саме ця робота отримала Диплом І ступеня на Всеукраїнському конкурсі «Молодь-енергетиці України». Ще одним цікавим проектом на Arduino є світлодіодний куб 8х8х8 або куб із світлодіодів. Метою його створення є те, щоб дати  декілька гарних світлових шоу та вивчити нові концепції програмування. Конструювання такого куба розвиває у початківця-радіоаматора навики пайки, точність, правильність і якість з'єднань, розширює  знання роботи  мікроконтролерів, які знадобляться для подальших проектів, а за допомогою Arduino можна навчиться програмувати прості іграшки, а також засоби автоматизації для побуту і виробництва. Цей куб використовують переважно для дизайну інтер’єру, 3D візуалізації об’ємних зображень, моделювання фізичних процесів, але його з успіхом можна використовувати і в інших сферах життя.

Президент та присутні ознайомилися з винаходами - творчими напрацюваннями школярів та студентів. Глава держави зауважив, що для сьогоднішньої зустрічі Маріїнський палац, де зазвичай проводяться державні заходи найвищого рівня, віддано у розпорядження талановитих дітей. 

За його словами, сьогодні зібралася молодь, яка представляє інтелектуальне багатство держави з Луганської, Донецької, Тернопільської, Івано-Франківської та інших куточків України.

"Дуже важливо, що ви маєте намір рухати країну вперед. Без цієї впевненості, без цих намагань – нічого не буде. Дуже важливо, що ви вірите у власну перемогу", - підкреслив Президент. Він додав, що юні розробники ще у шкільному віці роблять упевнені кроки на шляху до отримання  патентів на свої винаходи, для захисту інтелектуальної власності, бо впевнені що ці винаходи принесуть користь державі.

Марина Порошенко зазначила, що саме молоде талановите покоління українців буде продовжувати створювати незалежну європейську українську державу. "Ви будете новими лідерами змін", - звернулася дружина Президента до юних винахідників.

На завершення учасники зустрічі висловили слова вдячності Президентові України за підтримку проектів молодих науковців та винахідників, натомість отримали у подарунок іменні позолочені монети та грошові премії. 

Упевнені: саме такі талановиті, креативні і творчі молоді люди з українськими та європейськими цінностями змінять країну!

JoomShaper