Профорієнтація - зроби свідомий вибір!

 

Незабаром випускники шкіл отримають свідоцтва та атестати і їм доведеться приймати рішення щодо свого майбутнього.

Вступаючи на навчання до Надвірнянського коледжу НТУ можна здобути корисні знання й розширити свій кругозір, здобути практичні фахові навички та досвід. В рамках декади циклової комісії обліково-фінансових та економічних дисциплін провідні спеціалісти економічного та юридичного відділень коледжу спільно з працівниками Надвірннського центру зайнятості 28 листопада 2018 року провели ознайомчий екскурс школярам Стримбівської ЗОШ І-ІІ ст. та Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. спеціальностями навчального закладу.

Перше знайомство школярів з навчальним закладом розпочалось із гостинного чаювання, організованого викладачем менеджменту та маркетингу І.Й. Юрчило спільно з викладачами економічного відділення.

Метою такого профорієнтаційного заходу було допомогти дізнатись школярам

до якої сфери діяльності вони мають схильність, щоб не помилитися у своєму виборі.

Викладач економіки Дубінська Н.Ю. презентувала спеціальність «Економіка», яка на перший погляд може видатися рутинною. Але викладач розвіяла цей міф і показала, що економіка - це гра. І якщо ти зрозумів правила - тобі ніколи не буде нудно.

Викладач фінансів Томчук Н.М. презентувала спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування». Неабияк школярів зацікавили маловідомі факти про гроші та їх обіг. Адже ці паперові купюри або металеві монетки у різних людей викликають різні емоції. Радість, гордість, спокій, заздрість і навіть розчарування. І, в той же час, мало у кого вони викликають байдужість.

Спеціальність «Облік і оподаткування» презентувала завідувач економічним відділенням Багровецька І.В., показавши школярам, що навіть навчаючись у школі вони вже ведуть бухгалтерію, яка зводиться до раціонального розподілу власних кишенькових грошей та контролю за їх збереженням. Адже облік, який виник одного разу існуватиме вічно, тому й має девіз: «Наука, довіра, незалежність».

Продовжив цікавий і пізнавальний екскурс по спеціальностях юрисконсульт коледжу Калинюк М.М. Як практикуючий адвокат він презентував юриста як людину, котра повинна допомагати відстоювати свої права тим, хто цього потребує. Роль юриста в будь-якому демократичному суспільстві на сьогодні є величезною. В тому числі і в Україні. Насамперед це пов'язано з тим, що зараз ми будуємо правову державу. В такій державі всі правовідносини повинні будуватися за принципом, коли кожен повинен дотримуватися законів і поважати права людини.

JoomShaper