Урочисте відкриття ІX Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Кобзарю! Знов до тебе приходжу,

Бо ти для мене совість і закон.

 Ліна Костенко 

З метою заохочення учнів та студентів до вивчення української мови і літератури започатковано проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Конкурс відбувається згідно з Положенням № 571, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року.

 18 жовтня 2017 року відбулося урочисте відкриття ІX Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у Надвірнянському коледжі НТУ. Це свято рідного слова, можливість перевірити свої знання і сили, відчути власну причетність до великої когорти шанувальників творчості Кобзаря.

Участь у конкурсі – це, перш за все, повага до Генія слова, до держави, до коледжу, викладачів, а найголовніше – до самих себе.

З вітальним словом до студентів звернулася заступник директора з виховної роботи Галина Дмитрівна Савчинець, яка зазначила, що кожен  має в душі свого Шевченка – індикатор  сумління, адже бути байдужим тепер страшно і немодно, тому щоб побудувати свою Україну, за яку було б не соромно, найперше треба позбутися індеферентного ставлення до життя.

Голова циклової комісії суспільно-гуманітарних дисциплін Багрійчук Наталія Василівна наголосила на меті Конкурсу та термінах його проведення у навчальному закладі.

Учасники свята мали змогу ще раз пригадати усіх переможців  конкурсу ім. Шевченка, студентів коледжу,  поспілкуватися з Каріною Грицюк,призером ІІІ етапу VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка (І місце).

З особливою увагою студенти переглянули відеофлешмоб до 204-ї річниці з Дня народження Шевченка.

Дуже важливо ретранслювати творчість Кобзаря у XXI столітті. Передусім, це важливо для молодих людей. Адже кожне нове покоління дуже складно сприймає творчість Тараса Шевченка, особливо зі шкільної  та студентської парти. Така співпраця з Шевченком є дуже складна тому, що це – подолання двохстолітнього бар’єру.

На заході звучали поезії Кобзаря, майстерно прочитані першокурсниками Онуфрак Катериною (І-11), Гончарук Ніною (П-11), Савкою Надією (П-11). Абдурахманзаде Сабіна представила авторську поезію «Син України».

Євген Маланюк був переконаний, що «між генієм і сучасністю завше колізія. Геній дає всього себе, але сучасність бере від нього те, що вона здужає взяти».

Знайдімо в собі силу, щоби бути «дужими» отримати такий цінний спадок з минулого, збагатити його в сучасному і переадресувати у майбутнє. Бо ми – Творці Майбутнього!

  

  

JoomShaper